Hledám klasický, dnes velmi vzácný typ modelky

18. září 2008 v 11:38 | Lev Pavluch
Současné trendy v oblasti modelingu, kterým většina dívek podléhá, nesouzní s mým estetickým vkusem. Proto zde uvádím své základní představy - modelka musí mít tyto vlastnosti a musí být obdařena následujícím vzhledem:
Dlouhé nebo alespoň polodlouhé vlasy, ideální by bylo přirozené (neupravené) ochlupení v podpaží i ohanbí (barva kadeří jakákoli, vzhledem k tmavému pozadí jsou vhodnější světlé tóny). Postava dle dnešních měřítek plnoštíhlá (kulaté a jemné tvary), proporce ve prospěch boků a prsou (šíře boků musí přesahovat šíři ramen, poprsí adekvátní postavě nebo mírně nadprůměrné), nohy silnější (mohutnější stehna a zakulacená nekostnatá kolena). Na výšce postavy nezáleží, na váze také ne. Pleť jemnější, především v obličeji bez kazů. Tetování a piercing nežádoucí. Naopak tradiční evropské líčení a šperky (náhrdelníky, náramky a náušnice) přijímám, někdy dle dohody i vítám.
Ohledně vlastností je ideální člověk s pozitivním vztahem k výtvarnému umění, bez předsudků a bez přehnaného studu; jistá míra cudné zdrženlivosti je však naopak vhodná. Tato složka totiž posiluje obsahové (duševní) vyznění mých meditativních půlaktových podobizen. Rád bych s každou spolupracovnicí sdílel přesvědčení, že klasický akt je jednou z nejkrásnějších a nejhodnotnějších disciplín výtvarného umění.
Bude-li některá z vás mít pocit, že popsaným představám vyhovuje, určitě se ozvěte. Moje fotografická práce není výdělečná (odmítám přijímat zakázky), tvořím svobodně a nezávisle pouze kvůli samotnému vzniku výtvarných hodnot a případné prezentaci na výstavách - dle přání modelek, s nimiž spolupracuji na recipročním základě: za pár hodin jejich času obdrží s určitým časovým odstupem ta nejlepší společně vyhotovená díla, zvu je na výstavy atp. Jde tedy výhradně o prestižní záležitost a seberealizaci (i modelek).
 

23 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Martina Martina | E-mail | 22. února 2009 v 11:32 | Reagovat

Dobrý den, já si nemyslím,že tyto požadavky jsou nereálné, myslím, že takové dívky existují, jen nemají takové ambice na sebe upozorňovat a lidé si jich příliš nevšímají, protože právě v dnešní době neodpovídají ideálům...Já tohoto typu jsem a spíše mi bylo vytýkáno, že jsem tlustá, než aby někdo hodnotil tvář či duševní krásu. Dnes jsou hodnoty jiné a jsem ráda, že stále zůstávají ,,klasici,, kteří dokážou obdivovat ženskou krásu nehledě na současné trendy.. Přeji mnoho úspěchů. Martina

2 Joina Joina | Web | 21. července 2010 v 22:20 | Reagovat

Heh tak toto mě zaujalo a souhlasím s předešlím komentářem.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama